Kampprogram – Fotball EM 2021

Sendeskjemaet for EM ser helt likt ut som det opprinnelige programmet for forrige sommer, det eneste som har forandret seg er datoene, da de selvsagt har flyttet seg på kalenderen i forhold til ukedagene for ett år siden.

Så allerede nå får man et godt overblikk over hvordan årets mesterskap kommer til å bli seende ut. Selv om det fortsatt er knyttet mye usikkerhet til om alle vertsbyene i det hele tatt kan arrangere kamper, og hvor mange tilskuere som eventuelt får lov til å slippe inn på stadionene.

Det er NRK og TV2 som sammen har rettighetene til mesterskapet, men det er enda ikke bestemt hvilken kamper som skal sendes på hvilken kanaler. Men alle kamper vil selvsagt være tilgjengelig på NRK TV og TV2 Sumo i tillegg til de tradisjonelle TV-kanalene.

TidspunktKampGruppe/RundeByTV
11. juni    
21:00Tyrkia – ItaliaGruppe ARomaKommer
12. juni    
15:00Wales – SveitsGruppe ABakuKommer
18:00Danmark – FinlandGruppe BKøbenhavnKommer
21:00Belgia – RusslandGruppe BSt. PetersburgKommer
13. juni    
15:00England – KroatiaGruppe CLondonKommer
18:00Østerrike – Nord-MakedoniaGruppe CBucurestiKommer
21:00Nederland – UkrainaGruppe DAmsterdamKommer
14. juni    
15:00Skottland – TsjekkiaGruppe DGlasgowKommer
18:00Polen – SlovakiaGruppe ESt. PetersburgKommer
21:00Spania – SverigeGruppe ESevillaKommer
15. juni    
18:00Ungarn – PortugalGruppe FBudapestKommer
21:00Frankrike – TysklandGruppe FMünchenKommer
16. juni    
15:00Finland – RusslandGruppe BSt. PetersburgKommer
18:00Tyrkia – WalesGruppe ABakuKommer
21:00Italia – SveitsGruppe BRomaKommer
17. juni    
15:00Ukraina – Nord-MakedoniaGruppe CBucurestiKommer
18:00Danmark – BelgiaGruppe BKøbenhavnKommer
21:00Nederland – ØsterrikeGruppe CAmsterdamKommer
18. juni   
15:00Sverige – SlovakiaGruppe ESt. PetersburgKommer
18:00Kroatia – TsjekkiaGruppe DGlasgowKommer
21:00England – SkottlandGruppe DLondonKommer
19. juni    
15:00Ungarn – FrankrikeGruppe FBudapestKommer
18:00Portugal – TysklandGruppe FMünchenKommer
21:00Spania – PolenGruppe ESevillaKommer
20. juni    
18:00Italia – WalesGruppe ARomaKommer
18:00Sveits – TyrkiaGruppe ABakuKommer
21. juni    
18:00Nord-Makedonia- NederlandGruppe CAmsterdamKommer
18:00Ukraina – ØsterrikeGruppe CBucurestiKommer
21:00Danmark – RusslandGruppe BKøbenhavnKommer
21:00Finland – Belgia Gruppe BSt. PetersburgKommer
22. juni    
21:00Tsjekkia – EnglandGruppe DLondonKommer
21:00Kroatia – SkottlandGruppe DGlasgowKommer
23. juni    
18:00Slovakia- SpaniaGruppe ESevillaKommer
18:00Sverige – PolenGruppe ESt. PetersburgKommer
21:00Tyskland – UngarnGruppe FMünchenKommer
21:00Portugal – FrankrikeGruppe FBudapestKommer
26. juni    
18:00Gruppevinner A – Gruppetoer C1/8-finaleLondonKommer
21:00Gruppetoer A – Gruppetoer B1/8-finaleAmsterdamKommer
27. juni    
18:00Gruppevinner B – Gruppetreer A/D/E/F1/8-finaleSevillaKommer
21:00Gruppevinner C – Gruppetreer D/E/F1/8-finaleBudapestKommer
28. juni    
18:00Gruppevinner F – Gruppetreer A/B/C1/8-finaleBucurestiKommer
21:00Gruppetoer D – Gruppetoer E1/8-finaleKøbenhavnKommer
29. juni    
18:00Gruppevinner E – Gruppetreer A/B/C/D1/8-finaleGlasgowKommer
21:00Gruppevinner D – Gruppetoer F1/8-finaleSt. PetersburgKommer
2. juli    
18:00Vinner Kamp 41 – Vinner Kamp 42Kvartfinale 1St. PetersburgKommer
21:00Vinner Kamp 39 – Vinner Kamp 37Kvartfinale 2MünchenKommer
3. juli    
18:00Vinner Kamp 40 – Vinner Kamp 38Kvartfinale 3BakuKommer
21:00Vinner Kamp 43 – Vinner Kamp 44Kvartfinale 4RomaKommer
6. juli    
21:00Vinner Kvart 1 – Vinner Kvart 2Semifinale 1LondonKommer
7. juli    
21:00Vinner Kvart 3 – Vinner Kvart 4Semifinale 2LondonKommer
11. juli    
21:00Vinner Semi 1 – Vinner Semi 2EM-FinalenLondonKommer